Ekologická likvidace vozu je dobrá pro životní prostředí

Je jasné, že ekologická likvidace vozidel je dobrá pro životní prostředí. Ovšem jak konkrétně je pro životní prostředí dobrá tuší jen málokdo. SbohemAUTO.cz se řadí mezi společnosti, kterým na životní prostředí záleží, proto u nich probíhá ekologická likvidace vozidel podle zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. Co vše se pod ekologickou likvidací skrývá?

Důkladná demontáž autovraku

V akreditovaných recyklačních centrech probíhá důkladná demontáž autovraku. Při demontáži jsou používány nejmodernější technologie speciálně vyvinuté pro odbornou demontáž a ekologickou likvidaci autovraků.

Na začátku demontáže se vypustí veškeré kapaliny, které jsou odeslány ke další speciální recyklaci. Po té je celý vrak rozebrán do „posledního šroubku“. Ekologicky nebezpečné součástky jsou, společně s kapalinami, předány odborníkům.

Torzo a ostatní kovové části jsou i nadále používány v jiných průmyslových odvětvích. SbohemAUTO.cz tyto části odesílá do hutí, kde je z nich opět surové železo. Obdobně se třídí také plastové části vraku, i ty mohou být dále využity při výrobě nových produktů.

Likvidace vás nemusí stát ani korunu

Ačkoli je vaše auto již nepojízdné, stále může obsahovat součástky, které jsou dále prodejné. Některé vraky mohou mít hodnotu až 5000 CZK. Ekologická likvidace vozidel cena je sice pevně dána, ovšem někdy vám může být vyplacena finanční částka za použitelné části vraku. Na sbohemauto.cz zjistíte, zda má i váš vrak nějakou hodnotu.

Co vše potřebujete k odhlášení?

Likvidace vozidla odhlášení Praha obsahuje mnoho dokumentů:

  • Doklad o ekologické likvidaci vozidla, který vám vydá SbohemAUTO.cz;
  • VTP (velký technický průkaz);
  • malý technický průkaz;
  • SPZ (registrační značku);
  • občanský průkaz;
  • žádost o vyřazení vozidla z evidence.