Kvalitní zahradní nábytek pro dokonalý odpočinek

Relaxace na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co můžete svému tělu dopřát. Pokud máte zahradu, terasu či balkon, určitě si na čerstvém vzduchu rádi posedíte. Jaký materiál volit pro zahradní nábytek, aby vydržel dlouho dobu, mohli jsme jej nechat, během sezóny, venku a nemuseli jsme o něj moc pečovat?

Materiál vhodný pro zahradní nábytek

Jednou z možností je zahradní nábytek vyrobený z hliníku. Je univerzální a navíc mimořádně odolný. Jestliže zvolíte vhodnou povrchovou úpravu, bude vám sloužit dlouhý čas. Také na údržbu není náročný. Postačí jednou za čas řádně utáhnout šrouby, případně trochu promazat. Výhoda hliníku je jeho lehkost, takže nábytek snadno přemístíte a velmi snadno se s ním manipuluje. Nábytek může zůstat na zahradě či terase po celý rok a vybrat si můžete nejen stůl a židle, ale také slunečník nebo lehátko. Pokud máte málo prostoru, pak si můžete vybrat varianty skládací.

Další možností je umělý ratan. Je velmi podobný tomu přírodnímu, má elegantní vzhled, je dostupný v celé řadě barevných variant, na slunci nevybledne a také údržba je velmi snadná. Kromě toho jej lze recyklovat. Pokud chcete mít větší pohodlný, můžete si k němu pořídit měkké polstrování. U nábytku z umělého ratanu se můžete setkat i s úložnými prostory, kam lze uschovat již výše jmenované polstrování nebo zahradní deky.