Jak si vybrat vhodné prostěradlo?

Výběr kvalitních lůžkovin má na pohodlný a ničím nerušený spánek velký vliv. Kromě kvalitního povlečení se jedná i o prostěradla.

V minulosti jsme si mohli pořídit především prostěradla lněná. V současné době je výběr materiálu poměrně široký. Prim hrají především materiály s obsahem bavlny. Jsou jemné na omak a pohodlnější na úpravu.

Prostěradla froté

Froté patří mezi materiály směsné. Kromě bavlny jsou to vlákna syntetická či elastická. Froté je specifický smyčkový úplet, který se dobře udržuje a velmi příjemný na dotek. Nevýhodu je, že se brzy „drolí“.

Prostěradla sametová

Vyrábějí se z kvalitního úpletu, mají vyšší gramáž, jsou pevnější a nabízejí delší životnost. Pro barvení se využívají velmi kvalitní druhy barev, které se nesepírají. Jejich majitelé uvítají fakt, že jsou příjemná na dotek a také na matraci drží velmi pevně. Pokud si pořídíte prostěradlo sametové, bude na něm spaní luxus.

Prostěradla plátěná

Pokud patříte mezi milovníky klasiky, pak jsou plátěná prostěradla určená právě vám. Na jejich výrobu se používá 100% bavlna a vybrat si můžete z celé řady barev.

Přírodní bavlna je pružná, měkká a velmi příjemná na dotek. Navíc je prodyšná a savá. Je to materiál vhodný pro teplé letní období.