Doprava na paletách – ideální prostředek pro přepravu zásilek

Jedním ze specifických způsobů přepravy zásilek je doprava na paletách. Jedná se o hojně využívaný způsob dopravy, který využívá řada přepravních společností. Přeprava palet je totiž považována za ideální prostředek pro přepravu zásilek a přináší řadu výhod.

Rychlá a cenově dostupná doprava

Jedním z hlavních přínosů přepravy palet je vyšší efektivita dopravy, což umožňuje přepravcům poskytnout svým zákazníkům rychlejší přepravu za nižší cenu. Přeprava palet je totiž univerzální prostředek pro přepravu jakýmkoliv dopravním prostředkem, Palety jsou vhodné pro přepravu letadlem, lodí, kamionem i vlakem, takže je možné tyto dopravní prostředky snadno kombinovat. Díky svému tvaru navíc šetří prostor dopravního prostředku, čímž se sníží náklady na přepravu.

Přeprava nadrozměrných i křehkých zásilek

Doprava na paletách patří mezi ideální prostředek nejen pro přepravu kusových zásilek, ale také pro přepravu nadrozměrných či křehkých zásilek. Přemísťování palet totiž probíhá pomocí vysokozdvižného vozíku, takže je výrazně minimalizováno poškození zásilky během přepravy. Charakteristickou vlastností palet je také pevnější konstrukce Pokud tedy potřebujete zajistit přepravu nadměrného či křehkého zboží do zahraničí, pak je doprava na paletách ideální volbou.

Obraťte se na profesionály

Není pochyb o tom, že přeprava palet vyžaduje zkušenou přepravní společnost, aby byly zajištěny výhody tohoto způsobu přepravy. Pokud nevíte na koho se obrátit, pak máme pro vás tip na přepravní společnost Emons, která se věnuje přepravě palet již několik let.

Na výběr máte hned dva typy palet, mezi které patří europalety s možností opakovaného použití, či levnější jednocestné palety pro jedno použití. Díky využívání palet společností Emons při přepravě vás tak vnitrostátní i mezinárodní přeprava zásilek nevyjde příliš draho, jako je tomu u jiných přepravních společností.