Vyzdobte koupelnu jako každý jiný pokoj: co se třeba inspirovat venkovem?

Je mylná představa o tom, že koupelna je čistě funkční prostor. Dokáže totiž nabídnout mnohem více, dokonce i vizuální a jiný smyslový požitek. Pokud byste i vy rádi změnili přístup ke koupelnám jako takový, pak se určitě zaměřte na služby – koupelnové studio Praha.

My si dnes představíme venkovský styl koupelen podobný tomu, kterému se daří zejména v Británii. Když chceme rekonstruovat, tak většinou tápeme, jak vlastně vůbec na takové přeměny. Kdo se však snaží uniknout ruchu měst, najde uspokojení ve své koupelně. Stane se pro vás útočištěm od všeho shonu a stresu.

Zavřete za sebou dveře a relaxujte pár minut o samotě

Jestliže tedy toužíte vlastnit luxusní koupelnu a vnímat ji jako oázu vašeho klidu, pak jistě nechcete, aby působila jako chladná a strohá místnost. Jaké prvky zvolit k oživení? Vyzdobte koupelnu ve venkovském stylu!

Estetika je při vytváření teplé a útulné venkovské koupelny stejně důležitá jako praktické rady od vizualizace koupelen. Dbát by se mělo i na zdánlivé detaily jako je např. osvětlení, závěsy a starožitné doplňky.

Koupelna nemusí být obložená až ke stropu. Teplo vytvoříte úplně jednoduše pomocí dekoračních prvků. To vám pak i mramor bude připadat teplejšího rázu. Na místa, kde víte, že nepřijde voda, je netradiční akcentem zvolení tapety. Existují navíc i voděodolné druhy. Povrchová úprava stěn v šelaku vás nadchne. Vypadá lépe, než klasicky vymalované stěny.

Koupelnové dlaždice versus předložky

I když se vám mohou zdát samotné dlaždice daleko praktičtější, předložky dokážou podtrhnout styl. Není sice zárukou, že se nepromočí, ale i koberečky s krátce střiženým vlasem jsou v koupelnách využívány. Materiálem je tu dost často umělý sisal. Podpořte přírodu a kupte si kobereček z recyklovaných lahví.

Venkov prahne po modrých a jiných pastelových odstínech. Potřebujete poradit? Oslovte realizace koupelen. Rozhodující je také vybrat správné osvětlení – v poslední době se preferují nástěnná a obrazová svítidla. Jsou příjemně tlumená a koupelně dodají na dramatičnosti.