Učiňte svůj domov ekologičtější a zároveň komfortnější v jednom

Pojem ekologie, se v posledních letech stále více skloňuje ve všech jeho možných významech. Velká část lidí hledá ekologickou budoucnost v moderním řešení nakládání s energiemi, jiní se stále drží opětovného užívání přírodních zdrojů.

Mezi všemi těmito možnostmi ale rostou i způsoby, jak můžete za málo peněz učinit svůj domov mnohem ekologičtější. A co především, můžete přitom dokonce být i v mnohem větším pohodlí. Jaké zajímavé možnosti to jsou u nás? To se dočtete v následujícím článku!

Buďte úspornější, ekologičtější a v teple

Jednou z těch věcí, které jsou opravdu nejvíce probírané, je zbytečné přetápění v zimách, a ztrátové konstrukce domů. V rámci článku rozhodně nebudeme řešit stavební úpravy nemovitostí, ale možnosti, jak můžete zlepšit a zefektivnit vytápění domácností. Především starší domácnosti mají vysoké náklady proto, že neustále pendlují mezi studenými interiéry, a totálně přehřátými prostory.

S tímto bojem vám ale může jednoduše pomoci klasická ekvitermní regulace. Jedná se o zařízení, které je součástí topného systému, a na základě venkovních podmínek dokáže efektivně regulovat vytápění uvnitř. Výhodou je především fakt, že na změny reaguje plynule, takže se vyhnete nejen studeným ránům, ale i neuvěřitelně přetopeným dním.

Využívejte dešťovou vodu kdykoliv potřebujete

Dalším prostředkem může být také nádrž na dešťovou vodu. Jedná se o trvanlivou nádrž z plastu polyethylenu, která dokáže zakopaná na vaší zahradě plnit funkci i desítky let. Význam nádrží na dešťovou vodu spočívá v tom, že máte možnost nasbírat stovky litrů užitkové vody, a nemusíte proto využívat zbytečně vodu pitnou. Celý systém lze navíc díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj zakoupit jen za částečnou cenu.

Oproti starším systémům na sbírání dešťové vody, jsou tady veškeré výhody zcela zjevné. V první řadě je potřeba zmínit, že jsou kompletně zakopané v zemi, díky čemuž nenarušují pozemek a neubírají užitečný prostor. Vedle toho je ale dobré zmínit i to, že doplňování dešťové vody probíhá neustále pomocí absorpčních těles, a její užívání je extrémně jednoduché díky možnosti použití čerpadel. Čerpaná voda se pak dá využít nejen na pozemku, ale kupříkladu také jako splašková voda na toalety.